ALBA - Když vaří profesionál

Režony a ohřívače talířů – ALBA

Promyšlené, efektivní a úporné řešení 

Výroba na míru > Režony a ohřívače talířů

Režony a ohřívače talířů jsou hygienickým standardem v profesionálních kuchyních a závodních jídelnách. Oba přístroje slouží k ohřívání talířů na požadovanou teplotu. Samotné režony potom mohou ohřívat i další inventář nebo jídlo před výdejem.

Režony na míru

Režon je ohřívací stůl nebo ohřevná skříň sloužící k předehřívání inventáře, především talířů, pro podávání teplých pokrmů.

Režony vyrábíme a vyvíjíme již desítky let a postupně jsme vyvinuli unikátní systém recirkulačního režonu, kdy ohřátý vzduch není vrácen do prostoru kuchyně, ale je znovu a znovu používán k ohřevu vnitřního prostoru režonu.

Spolu s dostatečnou izolací toto řešení výrazně šetří energii, náklady a zároveň přispívá k příjemnému pracovnímu prostředí v kuchyni. Teplotu režonu je možné nastavit v rozmezí 30-90°C, teplý vzduch je ohříván, vháněn do prostoru skříně a zpětným vzduchovodem veden zpět.

Režony dodáváme jak samostatně stojící tak určené k vestavbě do nerezového nábytku. V hygienickém provedení provedení H0-H2.

Promyšlená cirkulace

Rovnoměrné prohřátí talířů díky promyšlené cirkulaci vzduchu.

Výkonný ventilátor

Rychlé nahřátí velkého objemu díky aktivnímu ventilátoru.

Promyšlená rekuperace

Úspora až 60% díky rekuperaci teplého vzduchu.

Kvalitní izolace

Kvalitní izolace udržuje vnitřek teplý a šetří energii.

Hygienické provedení

Hygienické provedení až do standardu H2 (na přání)

Proč právě režony od Alby?

Rovnoměrné prohřívání talířů

Horký vzduch je do skříně vháněn ventilátorem v horní části skříně, uvnitř je částečně schlazen vlivem vloženého nádobí, klesá zde přes perforovanou polici a je na druhé straně skříně odsáván. Tak dojde k rovnoměrnému prohřátí skříně na požadovanou teplotu.

Rychlé nahřátí velkých objemů

Režon ALBA funguje podobně jako konvektomat nebo šoker. Díky aktivnímu ventilátoru je do komory vháněn čerstvý vzduch, který udržuje obsah komory na požadované teplotě. Studené nádobí je tak rychle přivedeno na požadovanou teplotu.

Úsporný provoz díky promyšlené rekuperaci

Režony ALBA jednou ohřátý a použitý vzduch neodvádějí do prostoru kuchyně, ale znovu jej použijí k ohřátí komory. To je umožněno zpětnou ventilační šachtou pod podlahou režonu. Dochází tak k masivním úsporám až 60% energie.

Hygienické provedení

Režon vyrábíme v provedení HS, H1 nebo H2. Hygienické provedení režonů je tak dokonale čistitelné , komora nemá žádné viditelné spáry a údržba je snadnější díky oblým koutům s poloměr r=16 mm.

Tubusové zásobníky na talíře - ohřívače talířů

Nabízíme vestavné i pojízdné zásobníky talířů v neutrálním nebo vyhřívaném provedení. Vyhřívaná podávací šachta je určena pro ukládání, ohřev a podávání talířů nebo jiného nádobí v místě výdeje jídel, jako jsou kantýny, závodní jídelny, školy, nemocnice a podobně.

Přístroj je kompletně vyroben z nerezové oceli AISI 304 a je vybaven polykarbonátovým průhledným krytem, který brání únikům tepla a umožňuje vizuální kontrolu obsahu.

Pracovní deska z masivní 3 mm nerezové oceli. Tuhost zdvihu talířů je možné nastavit počtem zapojených nerezových pružin. Šachta je vybavena nastavitelnými tyčemi, které umožňují nastavit velikost a aretaci talířů ve 4 stupních: 330mm, 295 mm, 265 mm, 200 mm.

Dostatečný příkon umožňuje rychlý ohřev na požadovanou teplotu. Kapacita 50 talířů. Polykarbonátový kryt hygienický kryt.

Velký průměr talířů

Velký průměr talířů s nastavitelnými polohami ve 4 stupních: 330mm, 295 mm, 265 mm, 200 mm.

Kapacita 50 talířů

Kapacita zásobníku na talíře pro až 50 strávníků.

Praktické madlo

Praktické madlo pro pohodlnou manipulaci s vozíkem mezi prostorem kuchyně a jídelny.

Teplota 30-110°C

Nastavitelná teplota 30-110°C

Průhledný kryt

Průhledný hygienický kryt z polykarbonátu pro vizuální kontrolu naplnění.

Vyplňte formulář a stáhněte si katalog

Vyplňte formulář a na uvedenou emailovou adresu vám pošleme katalog s podrobnou nabídkou našich produktů.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Jak je chráníme >>
Přihlašte se do klientské zóny
Vyplňte formulář a stáhněte si návod

Vyplňte formulář a na uvedenou emailovou adresu vám obratem pošleme požadovaný návod k profesionálním elektrickým varným kotlům ALBA.

Pošlete nám informace o plánovaném projektu