ALBA - Když vaří profesionál

ALBA Hořovice - Spolehlivé profesionální kuchyně

Vyrábíme už od roku 1883

O tom, kdo jsme také rozhodují naši zákazníci, pro které vyrábíme spolehlivé kuchyňské spotřebiče a profesionální kuchyně už téměř 140 let. A kdo jsou naši zákazníci?

O Albě - historie

ALBA je český výrobce s více než 140 letou tradicí výroby. Naše proslulá kuchyňská zařízení si našla statisíce spokojených zákazníků v řadě zemí.

Základní kámen továrny však byl položen již 23. 11. 1883. Tehdy poháněl výrobu parní stroj. Dnes je to již elektřina a moderní technologie.

Začínali jsme s kotli, krby a kamny, kterým se tehdy říkalo „sporokrby“ a představovali v 19 století revoluční řešení. Následně jsme rozšířili výrobní program o výrobu nádobí, van, a před 1. světovou válkou o válečnou výrobu. Po jejím ukončení jsme se věnovali především velkokuchyňskému zařízení, kterým jsme mimo jiné vybavili všechny kasárny v Československu.

V roce 1925 sjíždí z našich výrobních linek také plynové provedení termického zařízení a o tři roky později zavádíme jako jedni z prvních systém vyhledávání objednávek obchodními cestujícími. 2. světová válka mění náš výrobní program opět na válečnou výrobu. Po jejím skončení došlo ke znárodnění podniku a v jeho názvu se poprvé objevuje současná ALBA. 

Před 70 lety jsme rozjeli výrobu legendární řady šlehacích strojů, tzv. „eréček“ a mycích strojů. Ocenění přišla záhy. V Bruselu, Montrealu, ale i v Japonsku, a sice v podobě prestižních medailí z veletrhů. Ocenění jsme na mezinárodní scéně získávali až do konce 80. let a naše přístroje používali spokojení zákazníci ve čtyřiačtyřiceti zemích.

Demokracie vdechla hořovické ALBĚ naději sílu. V roce 1995 jsme byli privatizováni a nový majitel začal se svými společníky vytvářet neodkladné změny v zastaralé továrně. Management se soustředil na konkurenceschopnost výrobků z Alby. A brzy se ukázalo, že vsadil na dobrou kartu.

Výsledkem se stal stavebnicový kuchyňský systém Classico, oceněný v zápětí cenami Grand Prix Inteco, Grand Prix Gastra a Stříbrnou Siestou. Současně zůstal ve výrobním programu inovovaný Standard.

Po odkoupení firmy silnou skupinou nových majitelů v roce 2016 dochází k oživení podniku a masivním investicím do výrobního areálu, výrobní technologie a vývoje nových produktů. Na Český trh jsme znovu zavedli širokou řadu mycích strojů, rozšířili a modernizovali nabídku varných kotlů a pánví.

Veřejné stravování

Když vaří profesionálové ve velkokuchyních veřejného stravování, připravují často stovky a tisíce jídel. Je to týmová práce, důležité je přesné plánování a spolehlivá organizace. Každý den, 7 dní v týdnu, 365 dnů v roce. Snídaně, obědy, večeře. Speciální požadavky na dietu.

Vyžadují spolehlivost, ergonomické ovládání a vysokou ekonomičnost provozu. Přístroje o nichž při pravidelné údržbě vůbec neví, protože dělají přesně to, k čemu jsou určeny. Vždy. Proto volí Albu Hořovice.

Pro veřejné stravování vyrábímé Univerzální hnětací a míchací stroje RE 22 a RE 24, modulární varnou technologii v linkách Classico 700 a Classico 900 včetně širokého sortimentu varných kotlů a sklopných pánví, na zakázku vyrobený nábytek ve standardním i hygienickém provedení, výdejní linky včetně zásobníků talířů, ohřevných van bain-marie a mobiliáře včetně vozíků na sběr táců. Dodáváme mycí centra včetně průběžných a tunelovým myček a dopravníků na sběr špinavého nádobí. Důležitou součásti jsou i dopravníkové pásy určené k linkové přípravě potravin.

Hotelové kuchyně

Když vaří profesionálové v hotelové kuchyni, kladou důraz na promyšlenou ergonomii, spolehlivost provozu a odolnost zařízení. Jejich hosté požadují maximální pohodlí a bezchybný servis a stejně tak oni hledají vybavení a služby, které to umožní. Proto volí přístroje z Alby Hořovice.

Pro hotelové kuchyně na zakázku vyrábíme široký sortiment zakázkových varných bloků od MONO 1 po MONO 3, modulární varnou technologii v linkách Classico 700 a Classico 900 a na zakázku vyrobený nábytek ve standardním i hygienickém provedení. Dodáváme také mycí stroje od těch podstolových po velké průběžné myčky a myčky na černé nádobí. V hotelové kuchyni naleznou použití i naše roboty RE 24 a RE 22 včetně širokého výběru přípojných strojků a příslušenství.

Restaurace

Když vaří profesionál potřebuje v kuchyni spolehlivé nástroje, které dělají vždy přesně to co potřebuje. Každou minutu, každou hodinu, den za dnem, celý rok. Vždy stejný výsledek. Jen tak lze připravovat jídlo, které udává trend. Proto volí přístroje Alba.

Pro restaurace vyrábíme široký sortiment zakázkových varných bloků od MONO 1 po MONO 3, modulární varnou technologii v linkách Classico 700 a Classico 900 a na zakázku vyráběný nábytek ve standardním i hygienickém provedení. Dodáváme také mycí stroje od těch podstolových po velké průběžné myčky.

Přihlašte se do klientské zóny
Vyplňte formulář a stáhněte si katalog

Vyplňte formulář a na uvedenou emailovou adresu vám pošleme katalog s podrobnou nabídkou našich produktů.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Jak je chráníme >>
Vyplňte formulář a stáhněte si návod

Vyplňte formulář a na uvedenou emailovou adresu vám obratem pošleme požadovaný návod k profesionálním elektrickým varným kotlům ALBA.

Pošlete nám informace o plánovaném projektu